Otwarcie galerii Korona Kielce zaplanowano 16 maja 2012

Do najemców śródmiejskiej galerii w Kielcach dołączył salon sieci Solar, polskiej, renomowanej marki z branży odzieżowej. Solar w Galerii Korona Kielce otworzy swój sklep na poziomie parteru, w sąsiedztwie innych, znaczących w świecie mody marek, m.in. Royal Collection, Massimo Dutti czy Caterina.

Otwarcie śródmiejskiej Galerii Korona Kielce, w której kończy się proces komercjalizacji, zaplanowane jest na 16 maja. W tej chwili obiekt skomercjalizowany jest już w ponad 90%. Na blisko 37 tys. metrów kwadratowych powstanie ok. 160 lokali handlowo – usługowych.  Do najważniejszych najemców należą m.in.: Multikino, Pure, Klub Squash Korona, Zara, Reserved, Carry, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius, Tommy Hilfiger, Intersport, supermarket Piotr i Paweł, Smyk Megastore, Media Expert, Empik, Sephora, Douglas, Orsay, Camaieu, Empik, Mohito, Zara Home czy Bagatt.

Solar to marka, która powstała pod koniec lat 90 w Poznaniu. W ciągu blisko ćwierćwiecza firma przeprowadziła szeroką ekspansję, otwierając swoje sklepy w całej Polsce i poza granicami kraju. Obecnie Solar to ugruntowana pozycja w branży poparta ogromnymi zasobami ludzkimi i dominującą statystyką.  Firma otworzyła 234 placówki, w tym 38 w Europie, które działają zarówno w formie sklepów autorskich, jak i partnerskich.

Za proces komercjalizacji Galerii Korona Kielce odpowiedziada Libra Project.

Inwestorem galerii jest Church Land Development sp. z o.o., która wchodzi w skład MGC inwest sp. z o.o.

Twórcą projektu Korony Kielce jest pracownia architektoniczna Bose International Planning & Architecture.