Firma inwestycyjno-deweloperska Echo Investment S.A. zamierza uruchomić dwa centra handlowe poza Polską – Mundo w Budapeszcie na Węgrzech oraz Koronę w rumuńskim mieście Brasov. Zakończenie realizacji obydwu inwestycji zaplanowano na III kwartał 2014 roku. Mundo będzie wielofunkcyjnym centrum położonym w jednej z najbardziej zamożnych dzielnic Budapesztu – Zuglo. Kompleks połączy funkcję handlową, rozrywkową, usługową i rekreacyjną. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 104 tys. mkw., natomiast GLA – 37,3 tys. mkw. W centrum znajdzie się 170 sklepów. Obiekt będzie dysponował parkingiem na 1450 miejsc.

Z kolei Korona to centrum handlowe powstające w środkowej Rumunii. Obiekt będzie miał 104 tys. mkw. powierzchni całkowitej i 32 tys. mkw. powierzchni handlowej. W projekcie zaplanowano około 130 sklepów oraz 9-salowe kino. Centrum będzie dysponowało parkingiem na 1300 miejsc.

Echo Investment S.A. to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała blisko 90 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.