Wizualizacja Korony w Rumunii

Tworzenie własnej sieci sprzedaży Miraculum SA rozpoczęło z początkiem tego roku. Obecnie działają cztery wyspy z naszymi kosmetykami – poinformowano redakcję Retailnet.pl w biurze zarządu spółki. Firma  zamierza rozwinąć sieć niezależnych stoisk handlowych zlokalizowanych w centrach i galeriach handlowych. W planach jest uruchomienie około 40 punktów sprzedaży w 2012 roku.

Pierwsza wyspa handlowa należąca do spółki zaczęła działać pod koniec stycznia 2012 w Centrum Handlowym Bemowo w Warszawie. Na stoisku sprzedawane są produkty pielęgnacyjne i perfumeryjne marek należących do spółki, m.in. Miraculum, Tanita, Pani Walewska, Chopin, Wars, Mirasol, Paloma oraz Joko. Klienci mogą również uzyskać poradę w kwestii doboru kosmetyków oraz prawidłowej pielęgnacji skóry. Projekt ma na celu poszerzenie dystrybucji oraz promocję kosmetyków. W najbliższym czasie planowane jest otwarcie kolejnych punktów handlowych zarówno w Warszawie, jak i w innych miastach.

Działalność spółki Miraculum koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży preparatów do pielęgnacji skóry, depilacji, a także wyrobów perfumeryjnych i kosmetyków do makijażu. Firma działa na rynku sprzedaży detalicznej. Oznacza to, że produkty oferowane przez Spółkę trafiają do ostatecznych odbiorców (klientów sklepów detalicznych) poprzez kanał tradycyjny (hurtowy) lub nowoczesny (sieci handlowe). Produkty pod markami: Miraculum, Pani Walewska, Tanita oferowane są zarówno na rynku krajowym jak i na rynkach zagranicznych. Główne rynki eksportowe to Rosja, Ukraina, Białoruś, Litwa.

W lutym 2007 roku spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W 2011 roku przychody ze sprzedaży Miraculum SA wyniosły 40,621 mln zł i były wyższe od osiągniętych w 2010 r. o niecałe 4 mln zł. Spółka osiągnęła zysk brutto ze sprzedaży w wysokości 16,377 mln zł, był on niższy od uzyskanego w analogicznym okresie roku ubiegłego o około 1,2 mln zł.