Dwa tygodnie do otwarcia Alfa Grudziądz

Sieć handlowa Wojas otworzyła w lutym pierwszy salon firmowy na Ukrainie w centrum handlowym Arsen, w mieście Iwano- Frankiwsk. To pierwszy sklep tej marki w Europie Wschodniej. Spółka Wojas zamierza w tym roku otworzyć w Polsce  jeszcze od 5 do 10 nowych salonów. Nowe otwarcia będą realizowane zgodnie z planem osiągnięcia na koniec 2013 r. sieci liczącej 150–160 placówek. W 2011 roku Wojas  rozszerzył swoją sieć o 17 nowych salonów m.in. w Galerii Tęcza w Kaliszu, CH Plaza Toruń, Millenium Hall w Rzeszowie czy Galerii Otrovia.
Firma Wojas został założona w 1990 roku jest  jednym z największych polskich producentów obuwia, dysponujący siecią ponad 120 salonów sprzedaży w Polsce i na Słowacji. W ofercie spółki znajduje się skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe. Ofertę uzupełnia także galanteria skórzana – torebki, teczki i paski.
W 2008 r. Wojas S.A. zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pozyskany kapitał przeznaczono na rozbudowę i dokapitalizowanie sieci sprzedaży (w ciągu 3 lat liczba salonów niemal się podwoiła), rozbudowę zakładu produkcyjnego oraz rozwój działu wzorniczego. W tym samym roku nabyto 100 proc. udziałów w Wojas Slovakia, intensyfikując ekspansję na rynek naszego południowego sąsiada.