Salon sieci Wojas

Sieć salonów jubilerskich W.Kruk wynajęła powierzchnię handlową na stoisku w porcie lotniczym Kraków Balice. Po Warszawie jest to drugie w Polsce lotnisko, na którym obecny jest ten najemca. Sieć marki składa się głównie z salonów zlokalizowanych w centrach handlowych, choć niekiedy otwierane są także wyspy.

Wyspa W.Kruk na krakowskim lotnisku mieści na terminalu międzynarodowym w strefie Schengen i Non-Schengen, między 4 a 5 gatem na pierwszym piętrze. Na powierzchni 10 mkw. stoisko oferuje złotą i srebrną biżuterię, brylanty, kamienie szlachetne oraz autorskie kolekcje.

W.Kruk to najstarsza firma jubilerska w Polsce – jej korzenie sięgają 1840 roku. W sklepach do niej należących oprócz biżuterii można znaleźć znane marki zegarków, takie jak Rolex (jedyny przedstawiciel na Polskę), Omega, Longines, IWC i wiele innych. W roku 2010 obchodzono 170-lecie działalności marki.

Sieć salonów liczy obecnie 76 obiektów na terenie całego kraju. Firma wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Vistula Group S.A., która powstała w 2008 roku, łącząc cztery ekskluzywne marki: Wólczankę, Deni Cler, Vistula i W.Kruk.