Galeria Szperk

Obecnie w Polsce funkcjonuje 25 sklepów Decathlon. – W 2011 otworzyliśmy pięć placówek, w tym w Kaliszu i Szczawnie Zdroju, gdzie zaczęliśmy wdrażać w życie nowy koncept dla mniejszych placówek do 2 tys. mkw. powierzchni całkowitej. Z kolei we Wrocławiu uruchomiliśmy sklep, który nie jest, jak to bywa zazwyczaj, osobnym budynkiem , ale znajduje się w Centrum Handlowym Korona. W 2012 roku planujemy kilka otwarć – informuje Agnieszka Parchimowicz, przedstawicielka firmy Decathlon.

Decathlon uruchamia sklepy o różnej powierzchni. Największy funkcjonuje w Piasecznie (8 tys. mkw.). Sklepy mają w ofercie produkty sportowe zarówno marek własnych (np.: Quechua, b’Twin, Kipsta ,Tribord, Domyos) oraz produkty marek międzynarodowych. W placówkach klienci mogą swobodnie testować produkty.

Pierwszy sklep pod szyldem Decathlon powstał w 1976 roku w pobliżu Lille we Francji. Ekspansję miedzynarodową firma rozpoczyna w 1986 roku wraz z otwarciem pierwszego sklepu w Niemczech. Obecnie firma posiada 600 sklepów na całym świecie i zatrudnia 41 tysięcy pracowników. W Decathlon Polska pracuje obecnie 1500 osób. Od 2008 roku firma Decathlon jest jedną ze spółek tworzących Grupę Oxylane.