Sieć wprowadza nowe koncepty

Redevco, międzynarodowa firma z branży nieruchomości zarejestrowana w Holandii planuje wycofanie się polskiego rynku. Spółka chce skoncentrować się na swoich innych głównych rynkach w Europie. Spółka poinformowała, że w związku z nowymi warunkami gospodarczymi i zmianami na rynku retail zamierza uporządkować swój portfel inwestycyjny, skupiając się na wybranych projektach, a niektórych się pozbywając.

W komunikacie spółki Wikana SA możemy przeczytać, że 13 lutego 2012 r. pomiędzy Redevco Polska Gamma Sp. z o.o. , a spółką zależną od Emitenta Wikana Nieruchomości sp. z o.o. reprezentującą jako komplementariusz spółkę Wikana Nieruchomości Sp. z o.o. Komerc S.K.A.  zawarto pakiet 9 umów przedwstępnych sprzedaży nieruchomości komercyjnych zabudowanych należących do Redevco.

Wikana Komerc oraz Redevco zobowiązały się zawrzeć w terminie do dnia 31 marca 2012 roku umowy sprzedaży 9 nieruchomości komercyjnych zabudowanych o łącznej powierzchni gruntu 3,55 ha, na którym są posadowione budynki o łącznej powierzchni 15,2 tys. mkw. należące do Redevco zlokalizowane  w  Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Piłsudskiego, Inowrocławiu przy ul. Górniczej, Kaliszu przy ul. Wojska Polskiego, Krakowie przy ul. Wadowickiej, Lesznie przy ul. 17 Stycznia, Łodzi przy ul. Włókniarzy, Opolu przy ul. Horoszkiewicza, Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Słowackiego oraz Radomiu przy ul. Niemcewicza  za łączną kwotę równą 11,5 mln euro. Redevco sprzeda Wikana Komerc  prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych wraz z prawem własności budynków na nich posadowionych. -Na Cenę Nabycia składają się łączne ceny nabycia praw użytkowania wieczystego gruntów tych Nieruchomości w kwocie 3,2 mln euro oraz łączne ceny nabycia budynków posadowionych na tych Nieruchomościach w kwocie 8,3 mln euro- czytamy w komunikacie.

Redevco poza Polską prowadzi centra handlowe w Europie i Azji: m.in. Turcji, Niemczech, Belgii, Portugalii. W Polsce posiada 19 centrów handlowych, w których głównym najemcą jest najczęściej sieć Komfort, w jednym przypadku C&A, w jednym – Deichmann. Nieruchomości mieszczą się w m.in. Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Jeleniej Górze, Toruniu.
Redevco Nederland BV, spółka matka – Redevco Polska Gamma jest zarejestrowana w Holandii.