Mariola Krawiec-Rzeszotek, wiceprezes Sfinks Polska

Spółka Dekada Realty, inwestor sieci obiektów handlowych pod wspólną nazwą Dekada, w ubiegłym roku zrealizowała trzy centra handlowe. – W tym roku oddamy trzy następne Dekady: w Żyrardowie, Olsztynie i Krakowie – mówi Aleksander Walczak, prezes spółki.

Dekada Żyrardów o powierzchni 3,8 tys. mkw. zlokalizowana w samym centrum 50-tysięcznego Żyrardowa ma być pierwszą, nowoczesną galerią handlową w tym mieście. Wśród najemców pojawi się m.in.: H&M z salonem o powierzchni 1 tys. mkw.

W drugiej połowie bieżącego roku oddana do użytku zostanie Dekada w Olsztynie (3,7 tys. mkw. GLA)
– Jestem pewien, że Dekada Olsztyn położona w śródmieściu miasta, w bliskim sąsiedztwie dworców PKP i PKS ze sklepami takich marek jak Empik, Rossmann i CCC, stanie się ulubionym miejscem wygodnych zakupów dla wszystkich podróżnych oczekujących na pociąg lub autobus – dodaje Aleksander Walczak.

Natomiast jesienią tego roku zacznie działać Dekada Kraków. Obiekt o powierzchni 3,4 tys. mkw. GLA zlokalizowany jest na południu miasta w dzielnicy Podgórze. Usytuowanie w pobliżu dużych osiedli mieszkaniowych i ruchliwych węzłów komunikacyjnych wpisuje się w format wygodnego centrum handlowego przeznaczonego na szybkie zakupy. Ofertę handlową zapewnić mają m.in. Alma i Rossmann.

Więcej o koncepcji i planach rozwoju sieci Dekada w najnowszym wydaniu Shopping Center Poland.