Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada Realty

Na terenie Zielonej Góry jest do zagospodarowania około 30 hektarów gruntu „Na Olimpie”, na których mogą powstać obiekty handlowe o powierzchni zabudowy powyżej 2 tys. mkw. Właścicielem dużej części tych terenów jest Zielona Góra, gmina  o statusie miejskim.

Chodzi o obszar zlokalizowany w północno – zachodniej części miasta, położony bezpośrednio przy głównej obwodnicy miasta (ul. Trasa Północna), łączącej zachodnią i północną część Zielonej Góry. Przez działkę przebiega sieć energetyczna oraz odcinki sieci kanalizacyjnej. Teren ten jest częściowo zalesiony. W okolicy funkcjonuje Auchan i market budowlany Leroy Merlin.

Inwestorzy zainteresowani tą nieruchomością mogą otrzymać szczegółowe informacje w wydziale Przedsiębiorczości i działalności gospodarczej urzędu miejskiego w Zielonej Górze.

Zielona Góra to miasto o powierzchni ok. 60 kilometrów kwadratowych położone w środkowozachodniej części Polski i liczące około 120 tys. mieszkańców. Wspólnie z Nową Solą i Sulechowem tworzy „Lubuskie Trójmiasto”. Kilkadziesiąt kilometrów na zachód znajduje się kilka przejść granicznych z Niemcami.