Factory Kraków

ECE Projektmanagement Polska, inwestor mającej powstać w Bydgoszczy Galerii Kujawskiej, wystąpił o decyzję środowiskową niezbędną do realizacji inwestycji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem spółka zamierza rozpocząć pierwsze prace budowlane w przyszłym roku.

– Obecnie jesteśmy na etapie kompletowania wniosku o pozwolenie na budowę. Planujemy ruszyć z budową na wiosnę 2013 roku. Oddanie obiektu do użytku przewidujemy na koniec 2014 roku – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Leszek Sikora, Head of Development ECE Projektmanagement Polska.

Inwestor planuje złożyć wniosek o pozwolenie na budowę w III kwartale tego roku. Jest już przygotowana koncepcja funkcjonalno-użytkowa centrum. Galeria o wielkości ok. 48 tys. mkw. powierzchni handlowej ma pomieścić blisko 200 lokali. Koszt inwestycji szacowany jest na 170 mln euro.

Spółka ECE Projektmanagement specjalizuje się w realizacji galerii handlowych w ścisłych centrach miast europejskich. Zajmuje się rozwojem, planowaniem, budową i wynajmem centrów handlowych od 1965 roku. Obecnie zarządza 137 centrami w 16 krajach. Ich łączna powierzchnia wynajmu to ponad 4,4 mln mkw., a roczny obrót to ok. 16 mld euro. 19 centrów jest obecnie w fazie budowy lub projektowania.

W Polsce ECE zarządza wrocławską Galerią Dominikańską (otwarta w 2001 roku), Galerią Łódzką (otwartą w 2002 roku), Alfą Centrum w Gdańsku (przejętą w zarządzanie w 2006 roku), Galerią Krakowską (otwartą w 2006 roku), Galerią Bałtycką w Gdańsku (otwartą w 2007 roku) i nowo otwartą w Szczecinie Galerią Kaskada. Polski oddział ECE – firma ECE Projektmanagement Polska – został założony w 1997 roku.