Sylwia Zacharska dyrektor ds. rozwoju i franczyzy Aroma Espresso Bar

Teren o powierzchni 6,8 ha na którym ma powstać wielofunkcyjny obiekt handlowy znajduje się obok stadionu na Pilczycach. Początkowo plany inwestycji na tym obszarze miał WKS Śląsk Wrocław należący do milionera Zygmunta Solorza-Żaka.

Teren pod koniec ubiegłego roku jednak wrócił w posiadanie miasta i obecnie jest przygotowywany do wyceny przez biegłego rzeczoznawcę. – Przetarg planujemy przeprowadzić na przełomie września i października tego roku. Nabyciem obszaru zainteresowanych jest trzech dużych międzynarodowych deweloperów – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl Paweł Czuma, rzecznik prezydenta Wrocławia.

Przypomnijmy, działkę dzierżawił WKS Śląsk Wrocław należący do milionera Zygmunta Solorza-Żaka, który miał na niej wybudować galerię handlową o powierzchni najmu około 60 tys. mkw. Zakładano, że w obiekcie znajdzie się hipermarket oraz 150 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Na terenie kompleksu zaplanowano także powstanie salonów fitness & spa, toru bowlingowego oraz centrum rozrywki z wielosalowym kinem. Koncepcję architektoniczną centrum opracowała amerykańska pracownia Laguarda.Low. z architektem Edem Jenkinsem na czele. Projekt nie został jednak zrealizowany. Grunt wrócił do dyspozycji miasta. Jest to teren przeznaczony wyłącznie pod budowę centrum handlowego. Władze miasta poszukują inwestora, który wybuduje kompleks handlowy, ale cena gruntu nie jest jeszcze znana.