AmRest rozwija sieć restauracji

Trwa komercjalizacja wielofunkcyjnego obiektu Fabryka Centrum, realizowanego przez spółkę Aflopa Nieruchomości w Pabianicach. – Obecnie jesteśmy na etapie podpisywania kolejnych umów z najemcami. Część biurowa jest w całości wynajęta. Poszukujemy operatora do części hotelowej – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Tomasz Jasiński, dyrektor ds. nieruchomości, Aflopa Nieruchomości Sp. z o.o. Sp. k.

Kompleks będzie spełniać trzy funkcje: handlową, biurową i hotelową. Jak poinformował inwestor, prace budowlane związane z realizacją Fabryki Centrum przebiegają zgodnie z harmonogramem.
Obiekt będzie miał około 30 najemców, głównie z branży modowej i usługowej. Fabryka znajdować się będzie w ścisłym centrum Pabianic, przy ul. Zamkowej w rewitalizowanej XIX-wiecznej fabryce przemysłu wełnianego. Na czterech kondygnacjach nadziemnych zaplanowane zostały pasaże handlowe. Przewidziano również powierzchnię biurową oraz przestrzeń hotelowo-rekreacyjną. Ofertę centrum uzupełniają cztery apartamenty zaprojektowane na najwyższej kondygnacji. Na kondygnacji -1 znajdzie się restauracja lub pub. Parking przed wejściem zaplanowano na ponad 300 miejsc. Część handlowa zajmie 6,1 tys. mkw., biurowa – 1,3 tys., a hotelowa – 2,6 tys.

Pozwolenie na realizację kompleksu inwestor otrzymał w sierpniu 2010 roku. Oddanie obiektu planowane jest na koniec pierwszego kwartału 2013 roku.

PPH Aflopa działa od 1989r. Przedmiotem działalności firmy jest budowa oraz zarządzanie obiektami o charakterze komercyjnym (nieruchomości produkcyjne, magazynowe, biurowe oraz handlowe). Od roku 2011 przedsiębiorstwo funkcjonuje pod firmą Aflopa Nieruchomości Sp. z o.o. Spółka komandytowa. Obecnie przedsiębiorstwo inwestuje także w nieruchomości gruntowe na terenie całego kraju – w najatrakcyjniejszych lokalizacjach – w celu realizacji obiektów komercyjnych.