W Cuprum Arena powstał salon Oxford Street Dealer Pepe Jeans

Sieć salonów obuwniczych Wojas w marcu otworzy nowe sklepy w CH Alfa w Grudziądzu i  CH Janki-Warszawa. W tym roku planujemy rozszerzyć sieć handlową o blisko 10 nowych salonów. Jednak nie wykluczamy, ze liczba ta może być nieco większa  – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Wiesław Wojas prezes Wojas S.A.

Spółka Wojas to jeden z największych polskich producentów obuwia, zatrudniający w całej Polsce prawie 1000 osób, dysponujący siecią ponad 130 salonów firmowych i produkujący co roku setki tysięcy par obuwia. W ofercie spółki znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe, obuwie trekkingowe, a także obuwie śniegowe Relaks. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana – torebki, teczki i paski. Ponad 20% produkcji kierowanej jest na eksport m.in. do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Rosji i Irlandii.

W 2008 r. Wojas S.A. zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pozyskany kapitał przeznaczono na rozbudowę i dokapitalizowanie sieci sprzedaży (w ciągu 3 lat liczba salonów niemal się podwoiła), rozbudowę zakładu produkcyjnego oraz rozwój działu wzorniczego. W tym samym roku nabyto 100% udziałów w Wojas Slovakia intensyfikując ekspansję na rynek naszego południowego sąsiada (obecnie sieć słowacka liczy 9 salonów).