Wojas otwiera dwa nowe sklepy w galeriach handlowych

W czerwcu 2012 roku zakończą się prace projektowe dotyczące budowy galerii handlowej w Sandomierzu. Start budowy zaplanowano na przełom III i IV kwartału 2012 r. Otwarcie obiektu ma nastąpić w IV kwartale 2013 roku. Za koncepcję architektoniczną, komercjalizację i marketing projektu odpowiada Adept Investment Sp. z o. o. Inwestorem projektu jest Wodrol Inwestycje Sp. z o.o

Obiekt będzie zlokalizowany u zbiegu ulic Słowackiego i Armii Krajowej na dwóch działkach o łącznej powierzchni blisko 10 tys. metrów kwadratowych. Grunty zostały zakupione przez inwestora na początku tego roku. Galeria będzie dysponowała ponad 6 tys. mkw. powierzchni handlowej na dwóch poziomach, które połączone zostaną ruchomymi chodnikami. Będzie to największa galeria handlowa w Sandomierzu.

Na poziomie -1 przewidzianych jest ponad 200 miejsc parkingowych. W obiekcie ma działać ponad 30 lokali handlowych, m.in. supermarket spożywczy oraz sklep RTV/AGD i przestrzeń gastronomiczną dla sieci fast food. Aktualnie Adept Investment jest na etapie finalizowania warunków najmu z operatorem spożywczym, który zajmie powierzchnię 2 tys. mkw. na parterze.

Adept Investment Sp. z o.o. specjalizuje się w sektorze nieruchomości komercyjnych, wspierając oraz realizując procesy inwestycyjne od momentu pozyskania i przygotowania gruntów pod inwestycje po uzyskanie finansowania, projektowanie, budowę i komercjalizację centrów handlowych.

Z kolei Wodrol Inwestycje to spółka, której głównymi udziałowcami są Leszek Stanisław Kalinowski oraz Tomasz Kalinowski. Są oni też współwłaścielami Wodrol sp. z o.o. w Lublinie która powstała w 2000 roku i jest firmą budowlaną. Świadczy usługi związane z projektowaniem i realizacją inwestycji „pod klucz” z dziedziny inżynierii sanitarnej i ochrony środowiska.