Trwają negocjacje z operatorem spożywczym

Galleria Burgas będzie dysponowała ok. 36,5 tys. mkw. powierzchni handlowej netto oraz 1.200 miejscami parkingowymi. Będzie to pierwszy nowoczesny obiekt tego typu w południowo-wschodniej części Bułgarii, jak również pierwszy w kraju obiekt handlowy z certyfikatem LEED. W gronie najemców Galerii Burgas znajdują się m.in. H&M, grupa Inditex (Zara i Bershka), Cinema City (dziesięciosalowy multiplex), supermarket Carrefour, klub Pure Fitness oraz marki Subway, Deichmann i Seven Hill. Centrum jest obecnie wynajęte w 60%. W sprawie pozostałej powierzchni toczą się zaawansowane negocjacje.

GTC prowadzi też inwestycje w Polsce. Jak poinformowano w komunikacie, równolegle z pracami nad projektem galerii w Wilanowie, spółka planuje budowę drugiego nowoczesnego centrum handlowo-rozrywkowego w Warszawie. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 4,9 ha na Białołęce. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 160 mln euro.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, działka na której powstanie centrum jest w całości przeznaczona pod zabudowę handlowo-usługową.  Dzięki dobrej komunikacji, w zasięgu bezpośredniego oddziaływania nowego centrum znajdą się, poza Białołęką, również sąsiednie dzielnice – Żoliborz, Bielany, Praga Północ oraz Targówek. Łącznie, szacuje się, że w zasięgu planowanego centrum mieszka ok. 520 tysięcy osób.