CBRE na 6 pozycji w rankingu IAOP

Rada Miejska w Kwidzynie przyjęła uchwałę w sprawie sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w okolicach ulicy Żwirowej i u zbiegu ulic Toruńskiej i Południowej. Zmiana w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego umożliwi budowę wielkopowierzchniowego obiektu handlowego. Teren objęty sporządzaniem planu obejmuje obszar o powierzchni około 2,9 ha. Na terenie objętym sporządzaniem planu przewiduje się funkcję produkcyjno-usługową, w tym obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. mkw. Burmistrz Miasta Andrzej Krzysztofiak ogłosił, że zainteresowani mogą składać wnioski do planu miejscowego do dnia 6 kwietnia 2012 roku.

Jak dowiedziała się redakcja Retailnet.pl, spółka Amerykanka Sp. z o.o. jest właścicielem gruntów u zbiegu ul. Południowej i Toruńskiej. Spółka już dwukrotnie składała wniosek o plan zagospodarowania przestrzennego terenu o powierzchni 7,5 ha na którym może powstać obiekt handlowy.

Obecnie w mieście działa kilka większych obiektów handlowych, w śród nich są Galeria Handlowa Kopernik, Tęczowy Dom Towarowy, Kaufland, 2 supermarkety Carrefour, 3 obiekty Biedronki i Lidl.