W sieci jest już ponad 30 salonów

ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o. kontynuuje prace projektowe nowego obiektu handlowego w Bydgoszczy. Budowa Galerii Kujawskiej ma się rozpocząć wiosną 2013 roku. Zainteresowanie wśród najemców możliwością współpracy z ECE Projektmanagement Polska przy kolejnym projekcie jest, jak podkreśla inwestor, bardzo duże, szczególnie po udanym debiucie ostatniej realizacji ECE, Galerii Kaskada w Szczecinie.

– Sukcesy i doskonała współpraca najemców z ECE przy innych obiektach na terenie całego kraju wzmagają zainteresowanie naszym kolejnym centrum Galerią Kujawską w Bydgoszczy. Prace nad wynajmem powierzchni powinny rozpocząć się w połowie tego roku – podsumowuje Rafał Pruba, Dyrektor Działu Wynajmu, ECE Projektmanagement Polska.

Otwarcie nowej galerii w Bydgoszczy, jak dotąd największej z centrów wybudowanych przez ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o., jest zaplanowane na IV kwartał 2014 r. Nowy obiekt handlowy w Bydgoszczy pomieści ok. 180 lokali, będzie liczył ok. 48 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wynajmu. Koszt inwestycji szacowany jest na 170 mln euro.

Firma ECE działa jako deweloper i projektant dużych centrów handlowych, realizuje i wynajmuje swoje obiekty, a także zarządza nimi od 1965 roku. W 180 galeriach handlowych zarządzanych przez ECE (z tego 38 jako spółki Joint Venture z firmą METRO Properties prowadzone przez METRO-ECE Centermanagement GmbH & Co. KG) w 16 krajach blisko 15 tys. sklepów mieszczących się na powierzchni 4,4 miliona metrów kwadratowych osiąga obrót na poziomie 16 miliardów euro rocznie. Do centrów tych zaliczają się m. in. Promenaden na Dworcu Głównym w Lipsku, Altmarkt-Galerie w Dreźnie, Alstertal-Einkaufszentrum w Hamburgu, Thier-Galerie w Dortmundzie oraz Rhein-Galerie w Ludwigshafen. W Berlinie ECE zarządza m. in. galeriami Potsdamer Platz Arkaden, Gesundbrunnen-Center, Ring-Center i Linden Center jak również Eastgate.