Parfois rozwija sieć sprzedaży

Prezydent Łomży wydał decyzję udzielającą pozwolenia na budowę parkingu dla klientów, jezdni manewrowych i dojść pieszych wraz z infrastrukturą techniczną w ramach realizacji centrum handlowo – usługowego Galeria Narew i hipermarketu budowlanego. Inwestorem przedsięwzięcia jest Galeria Narew Sp. z o.o.

Przypomnijmy, że pod koniec stycznia 2012 roku inwestor otrzymał pozwolenie na zmianę konstrukcji obiektu z piętrowego na parterowy. Wprowadzone zmiany nie wpłyną w znaczący sposób na wielkość powierzchni najmu. Podobnie jak w pierwotnych założeniach powierzchnia GLA Galerii będzie wynosiła ponad 40 tysięcy mkw.

– W pierwotnych założeniach market budowlany Castorama miał się znaleźć wewnątrz Galerii. Postanowiliśmy jednak, że market powstanie na zewnątrz obiektu, co usprawni funkcjonowanie samej galerii, a powierzchnię, którą miał zajmować wewnątrz budynku, przeznaczymy dla najemców z branży modowej, usługowej, rekreacyjnej i gastronomicznej – wyjaśnia Henryk Rytwiński, Leasing&Development Director.

Galeria Narew to centrum o zasięgu regionalnym, które powstaje na terenie o powierzchni
110 tys. mkw., położonych w rejonie ul. Wojska Polskiego i Poznańskiej w Łomży. W obiekcie znajdzie się około 100 sklepów (między innymi: Real, Castorama, H&M), restauracje, kawiarnie i jedyny w regionie multipleks kinowy (Lumiere). Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów oddanych zostanie ok. 1500 miejsc parkingowych.

Inwestorem jest Galeria Narew sp. z o.o. należąca do grupy polskich przedsiębiorców. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Eko System z Białegostoku, która w swoim portfolio posiada budynki takie jak: Galeria Podlaska, Browar Poznań, Browar Białystok oraz Centrum Logistyczne Tradis. Nadzór techniczny nad inwestycją sprawuje firma EC Harris. Projekty galerii wykonały firmy: Broadway Malyan Polska, Waterman International Polska, Strada, MP Consulting, Archi+ oraz VSF-Creative.