Salon zostanie otwarty w połowie roku

Galeria Handlowa Sky Tower zlokalizowana jest przy ulicy Powstańców Śląskich we Wrocławiu. Powstaje w najwyższym kompleksie architektonicznym w kraju. Na 30 tys. mkw. znajdzie się 120 sklepów, restauracje, kawiarnie oraz nowoczesny fitness.

– Trwają obecnie prace wykończeniowe części wspólnych i lokali. Otwarcie zaplanowane jest na maj 2012 roku. Obiekt jest skomercjalizowany w ponad 70 procentach i trwają dalsze negocjacje umów – poinformowała redakcję Retailnet.pl Magdalena Róziewska, dyrektor ds. komercjalizacji Sky Tower.

Zgodnie z przyjętą ideą nowoczesności, w galerii zastosowanych zostanie wiele nowatorskich, multimedialnych i praktycznych rozwiązań. Parter, to sklepy o dużych powierzchniach znanych marek, np. Reserved oraz supermarket Piotr i Paweł. Znajdą się tam również takie marki jak: Solar, Monnari, Mohito, Top Secret, Apart, czy sklep z zegarkami Chrono oraz punkty usługowe: pralnia, fryzjer, poczta, biuro podróży, apteka i drogeria. Strefę gastronomiczną uzupełnią Starbucks, Coffe Heaven i McDonald’s. Część z nich będzie ulokowanych bezpośrednio od ul. Powstańców Śląskich z niezależnymi wejściami od ulicy. Poziom pierwszy jest zarezerwowany dla sklepów obuwniczych, sportowych oraz wielkopowierzchniowego sklepu RTV. Wśród najemców będzie także Instytut Kosmetyczny Ireny Eris, Home&You, Apple czy Cortland. Poziom drugi galerii wypełnią salony fitness z saunami, SPA, centrum rehabilitacji, kręgielnia i klub snookerowo-bilardowy. Atrakcją dla odwiedzających będzie też ulokowany na 50. piętrze punkt widokowy, z którego będzie można podziwiać panoramę Wrocławia i okolic w odległości nawet 100 kilometrów.

Pomysłodawcą i inwestorem kompleksu Sky Tower jest dr Leszek Czarnecki – przedsiębiorca od lat związany z Wrocławiem. Jest głównym akcjonariuszem notowanej na GPW w Warszawie finansowej grupy kapitałowej GETIN Holding. Kontroluje również spółki deweloperskie odpowiedzialne m.in. za Arkady Wrocławskie i warszawskie – Osiedle Przy Promendzie.