Alfa Centrum Olsztyn w innych rękach

Sieć modowa Zara uruchomi w Polsce sprzedaż poprzez Internet 7 marca 2012 roku – taka informacja znajduje sie na polskiej stronie internetowej sieci. Obecnie sklepy internetowe tej marki działają w 19 krajach m.in. w USA, Niemczech, Francji, Belgii, Danii i Włoszech. Marka Zara, należąca do grupy Inditex, ma już 39 sklepów stacjonarnych w Polsce.

Sklepy tradycyjne marki Zara funkcjonują w 78 krajach na całym świecie i tworzą sieć skupiającą ponad 1,6 tys. salonów sprzedaży. Lokale mają w ofercie odzież damską i męską. Pierwszy sklep Zary został otwarty w 1975 r. w hiszpańskiej La Coruňa.

Inditex, który jest właścicielem tej marki, jest firmą odzieżową pochodzącą z Hiszpanii. Jej założycielem jest Amancio Ortega, uznawany za najbogatszego człowieka w swoim kraju. Grupa posiada obecnie sieci odzieżowe ośmiu marek: Zara, Zara Home, Pull&Bear, Stradivarius, Bershka, Massimo Dutti, Oysho, Uterqüe. Inditex tylko ma w Polsce 167 sklepów (w 2011 roku przybyło 50). Działają pod markami Zara, Stradivarius, Bershka, Pull & Bear, Massimo Dutti, Zara Home i Oysho. Na świecie grupa ma 5402 sklepy w 78 krajach. Jej założycielem firmy Inditex jest Amancio.