Echo Investment liderem na GPW

Adam Janus dołączył do Neinver Polska, obejmując stanowisko Business Development Managera. Będzie on odpowiadał za pozyskiwanie nowych projektów inwestycyjnych i dostosowanie portfela gruntów należących do firmy, do strategii rozwoju w Polsce.

Adam Janus ma kilkunastoletnie doświadczenie w branży nieruchomości. Przez ostatnie lata pracował w Global Partners, gdzie jako Development Director odpowiadał za współpracę z inwestorami, koordynował prace grup projektowych, a także brał udział w tworzeniu funduszy typu private equity. Wcześniej przez 5 lat pracował w TK Development A/S, gdzie na stanowisku Development Managera zajmował się m.in. analizą i pozyskiwaniem gruntów pod inwestycje komercyjne, nadzorował procedury prawne oraz koordynował procesy inwestycyjne na różnych etapach rozwoju.

– Stanowisko Business Development Manager jest jednym z najważniejszych w strukturze naszej firmy na polskim rynku, który pozostaje kluczowym dla rozwoju grupy Neinver w Europie. Rynek, na którym działamy, wciąż się zmienia, dlatego potrzebujemy najlepszych specjalistów, dzięki którym pozycja Neinver będzie się stale umacniać – mówi Barbara Topolska, Dyrektor Generalna Neinver Polska.

Neinver jest jedną z czołowych firm działających na europejskim rynku nieruchomości. Spółka jest inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości. Posiada doświadczenie w najważniejszych sektorach branży nieruchomości, obecnie działa w sześciu krajach: w Hiszpanii, Niemczech , we Włoszech, Polsce, Francji i Portugalii. Neinver zarządza IRUS European Retail Property Fund, który jest jednym z największych prywatnych paneuropejskich funduszy na rynku nieruchomości.

W Polsce Neinver obecny jest od 2000 roku. Firma wybudowała dotychczas 158 500 mkw. powierzchni handlowej, a w portfolio nowopowstających obiektów w Polsce znajduje się około 250 000 mkw. powierzchni handlowej, biurowej i przestrzeni publicznej. W 2002 Neinver uruchomił pierwsze w kraju centrum outlet Factory Warszawa Ursus. W 2007 powstała Galerii Malta – największe centrum handlowo-rozrywkowe w zachodniej Polsce – za realizację której firma otrzymała tytuł „Budowa Roku”. W 2008 Neinver zrealizował autorską koncepcję Futura Park, łączącą centrum outlet z tradycyjnym parkiem handlowym we Wrocławiu. Otwierając w 2011 roku Futura Park Kraków, spółka połączyła oba koncepty sprzedażowe pod jednym dachem. Krakowski Futura Park to pierwszy w Polsce istniejący kompleks handlowy z certyfikatem BREEAM, potwierdzającym najwyższe standardy ekologiczne budynku.

Od 2009 roku Neinver realizuje największy z dotychczasowych projektów – rewitalizację centrum Katowic. Inwestycja obejmuje budowę nowego dworca kolejowego oraz układu komunikacyjnego wokół, budowę Galerii Katowickiej i budynku biurowego, a także podziemnego dworca autobusowego.