Sklep sieci zostanie otwarty w Warszawie

Firma obuwnicza Wojas planuje rozwój  sieci sklepów na terenie Ukrainy.– Chcielibyśmy stworzyć sieć około 30 sklepów w tym kraju – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Wiesław Wojas, prezes Wojas SA. Pierwszy sklep marki Wojas na Ukrainie został otwarty w lutym 2012 roku w centrum handlowym Arsen, w mieście Iwano-Frankiwsk.

Spółka Wojas to jeden z największych polskich producentów obuwia, zatrudniający w całej Polsce prawie 1000 osób, dysponujący siecią ponad 130 salonów firmowych i produkujący co roku około 600 tysięcy par obuwia. W ofercie spółki znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe, obuwie trekkingowe, a także obuwie śniegowe Relaks. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana – torebki, teczki i paski. Ponad 20% produkcji kierowanej jest na eksport m.in. do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Rosji i Irlandii oraz na rynki wschodnie.

W 2008 r. Wojas S.A. zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pozyskany kapitał przeznaczono na rozbudowę i dokapitalizowanie sieci sprzedaży (w ciągu 3 lat liczba salonów niemal się podwoiła), rozbudowę zakładu produkcyjnego oraz rozwój działu wzorniczego. W tym samym roku nabyto 100% udziałów w Wojas Slovakia intensyfikując ekspansję na rynek naszego południowego sąsiada (obecnie sieć słowacka liczy 9 salonów).