Powstanie polski sklep internetowy marki Zara

Pierwsze sklepy Kari otwarte zostaną m.in. w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu i w powstającej w Bełchatowie Galerii Olimpia.  Rosyjski biznesmen Igor Yakovlev, który jest właścicielem sieci Kari, zapowiada ekspansję na polskim rynku. W 2012 roku zamierza otworzyć 30 salonów w najlepszych galeriach handlowych w Polsce. Jeden z pierwszych sklepów powstanie w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Salon będzie miał ponad 350 mkw. i otwarty zostanie w maju 2012. Kolejny sklep rosyjskiej sieci dysponujący powierzchnią blisko 270 mkw. pojawi się w realizowanej przez Echo Investment Galerii Olimpia w Bełchatowie. Otwarcie obiektu zaplanowano na październik 2012.
Oprócz Polski, Kari zamierza budować sieć sprzedaży także w Rosji, Kazachstanie, na Ukrainie i w Czechach. Wartość planowanych inwestycji szacuje się na około 150 mln dolarów.

W ciągu najbliższych 3 lat firma zamierza uruchomić w Polsce około 150 sklepów – wyjaśnia Krzysztof Barański Real Estate Director, Kari Poland Sp. z o.o. -W chwili obecnej prowadzimy rozmowy z zarządami i właścicielami większości galerii handlowych. 

Rosyjski producent obuwia i akcesoriów oraz Jones Lang LaSalle podpisały umowę o współpracy. Jones Lang LaSalle doradza marce Kari w zakresie strategii pozyskania optymalnej powierzchni handlowej, realizując tym samym strategię jej rozwoju w Polsce. Kari Poland Sp. z o.o. poszukuje lokali o powierzchni od 200 do 300 mkw. w najlepszych centrach handlowych bądź przy głównych ulicach handlowych w dużych miastach.