Sklepy Kari powstaną w galeriach handlowych

Zakup Alfa Centrum w Olsztynie, jak poinformowali przedstawiciele Rockspring PIM, jest kolejnym etapem szeregu udanych transakcji, które spółka zrealizowała w ciągu ostatnich miesięcy w Europie Środkowej i Wschodniej. Mowa tu o nabyciu m.in. Atrium International Business Center w Warszawie czy centrum handlowego Olympia zlokalizowanego w Brnie, a nabytego w ramach modelu joint venture.

Rockspring Property Investment Managers nabył galerię w Olsztynie w ramach wzmacniania swojej pozycji na rynku Europy Srodkowo-Wschodniej. Transakcję sfinalizował niemiecki bank Helaba (Landesbank Hessen-Thüringen).

Jak już informowaliśmy, spółka celowa funduszy Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości FIZ oraz Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości 2 FIZ zarządzanych przez BZ WBK TFI sprzedała galerię Alfa Centrum w Olsztynie w związku z ogłoszoną kilka tygodni temu likwidacją portfela rynku nieruchomości pierwszego funduszu nieruchomości BZ WBK TFI. Rockspring Property Investment Managers kupił nieruchomość za 84 mln euro.

Alfa Centrum jest obiektem handlowo-rozrywkowym, którego budowę rozpoczęto w czerwcu 2004r. Otwarcie obiektu dla klientów nastąpiło w październiku 2005 r. Jest drugą tego typu inwestycją gdańskiego holdingu Invest-JWK-Management Sp. z o.o. SKA. Centrum zajmuje powierzchnię około 46tys. mkw., w tym 16 680 mkw. powierzchni handlowej i obejmuje pięć kondygnacji: dwa poziomy parkingów podziemnych, parter i piętro przeznaczone na handel i usługi oraz drugie piętro, na którym znajduje się kino. W obiekcie znajduje się ponad 100 sklepów i punktów handlowo-usługowych.

Firma Rockspring Property Investment Managers (Rockspring) została założona w 1984 roku mając na celu oferowanie instytucjom krajowym i zagranicznym profesjonalnych usług z zakresu zarządzania inwestycjami na rynku nieruchomości. Firma posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami za kwotę ponad 6,3 miliardów funtów (dane z czerwca 2010 r.) w 13 krajach Europy.