Sieć liczy prawie 100 placówek

Umowy z CBRE na rekomercjalizację galerii Focus Mall w: Bydgoszczy, Zielonej Górze i Piotrkowie Trybunalskim podpisała Alfa Asset Management.  Nie zawierają one klauzuli wyłączności. CBRE, z siedzibą w Los Angeles, jest jedną z 500 najlepszych firm świata znajdujących się na listach sporządzonych przez magazyn Fortune oraz agencję ratingową Standard & Poor`s. To największa na świecie firma doradcza działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (biorąc pod uwagę wysokość dochodów w 2011 roku). CBRE zatrudnia około 34.000 pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 300 placówkach na całym świecie (z wyłączeniem firm stowarzyszonych i partnerskich). Zakres usług świadczonych przez CBRE obejmuje: strategiczne doradztwo w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne.

 Focus Mall  Piotrkowie Trybunalskim liczy 75 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 35 tys. mkw. powierzchni najmu GLA. Znajduje się tam ponad 100 sklepów i punktów usługowych oraz 5-salowe kino Helios.

Focus Mall  w Zielonej Górze znajduje się w ścisłym centrum miasta w postindustrialnym budynku fabryki Polska Wełna. Ma ono  48 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 29,1 tys. mkw. powierzchni najmu GLA. Znajduje się na niej ponad 100 sklepów i punktów usługowych oraz wielosalowe kino Cinema City.

Focus Mall Bydgoszcz powstał w centrum miasta w zrewitalizowanych zakładach mięsnych zbudowanych na przełomie XIX i XX w. Jest największą galerią wchodząca w skład sieci Focus Mall.  Liczy 90 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 42 tys. mkw. powierzchni najmu GLA, na której znajduje się 150 sklepów oraz Cinema City.

W Polsce Focus Mall to śródmiejskie centra handlowe w miastach średniej wielkości,  projekt dewelopera Parkridge Retail Development. Zarządza nimi Alfa Asset Management sp. z o.o.