Galeria Katowicka będzie gotowa w połowie 2013 roku

Grupa BNP Paribas Real Estate w 2011roku odnotowała 6 procentowy wzrost obrotów.   Łączny wolumen transakcji wyniósł 851 milionów euro (był o 78 proc. większy niż w roku poprzednim). Obroty wyniosły 87 milionów euro (pozostały stabilne w porównaniu z rokiem 2010). Był to wyjątkowo korzystny okres dla sektora handlowego.

W 2011 roku wielkość obrotów na rynku nieruchomości komercyjnych wzrosła o 9 proc., osiągając kwotę ponad 176 milionów euro (51 proc. we Francji i 49 proc. w pozostałych krajach). Spośród 3 900 transakcji, połowa została zrealizowana we Francji (6,7 milionów m kw.). Całkowita wartość inwestycji objęła 7 miliardów euro, z czego prawie połowa z nich (11 transakcji) została przeprowadzona we Francji. Ich wolumen osiągnął ponad 100 milionów euro.

– Wyniki finansowe BNP Paribas Real Estate świadczą nie tylko o dynamicznym rozwoju całej grupy, ale także o tym, że jest ona dobrze zarządzana w niełatwych dla rynku nieruchomości czasach. Rozpoczęcie działalności nad Wisłą było kolejnym strategicznym krokiem w rozwoju firmy. Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem, który wyróżnia się w regionie dużym potencjałem wzrostu i stabilną sytuacją gospodarczą. Chcemy zwiększyć tu skalę naszej działalności i jestem przekonany, że obecność w Polsce przyczyni się do dalszego wzrostu wyników finansowych całej grupy. W Polsce BNP Paribas Real Estate jest obecna od półtora roku – powiedział Philippe Mer, CEO w Polsce oraz Dyrektor Obszaru Europy Środkowej i Wschodniej BNP Paribas Real Estate.

BNP Paribas Real Estate zarządza obecnie 31 milionami mkw. w 13 krajach, w których prowadzone są działania z zakresu Property Management (dotyczy to powierzchni biurowych, logistycznych, handlowych, a także restauracji), z czego blisko 14 milionów m kw. znajduje się we Francji.