Philippe Mer, BNP Paribas Real Estate Poland

Wojewoda Śląski utrzymał w mocy pozwolenie na budowę Centrum Handlowego Stara Kablownia. -Dzięki pozytywnej decyzji złożyliśmy w Starostwie Powiatowym Czechowicach – Dziedzicach zgłoszenie o rozpoczęciu prac rozbiórkowo- budowlanych, które ruszą 14 marca. Jednocześnie rozpoczniemy wyburzać stare budynki i przystąpimy do realizacji zakładanej inwestycji – powiedział w rozmowie z redakcja Retailnet.pl Henryk Karpeta, kierownik projektu.

Pierwotnie inwestycja miała być uruchomiona w listopadzie 2012 roku. Jednak z powodu oprotestowania przez mieszkańca domu sąsiadującego z terenem inwestycji wniosku o pozwolenie na budowę, termin uległ zmianie. Jak już informowaliśmy otwarcie galerii nastąpi w I połowie 2013 roku.

Powierzchnia zabudowy kompleksu wynosić będzie około 11,5 tysięcy metrów kwadratowych, a powierzchnia użytkowa około 19 tysięcy metrów kwadratowych, z czego powierzchnię najmu łącznie stanowić będzie około 14,6 tysięcy metrów kwadratowych. Umowy najmu podpisano już między innymi z: Tesco, Rossmann, Mediaexpert, Multikino, JYSK, Kolporter, CCC, kawiarnio-lodziarnia Dolce Vita, piekarnia Niedźbała. W obiekcie znajdą się też zaplecze rekreacyjne z kręgielnią oraz mini browar. Inwestorem przedsięwzięcia jest B.J.G. Sp. z o.o.