Experian monitoruje ruch klientów centrów handlowych

Spółka Biuro Inwestycji Kapitałowych, inwestor mającego powstać w Dzierżoniowie retail parku wybrał firmę, która zaprojektuje obiekt handlowy na terenach byłego dworca PKS. – Głównym projektantem Galerii Dzierżoniów będzie Biuro Projektowo Doradcze Arkus z Gliwic – poinformował redakcję Retailnet.pl Bartłomiej Solik menedżer ds. rozwoju, Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A.

Projektem w Dzierżoniowie, jak poinformował inwestor, jest zainteresowanych sporo najemców. Obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy z pięcioma dużymi sieciami sklepów na lokale od 200 do 450 mkw.

Galeria Dzierżoniów zostanie zlokalizowany przy ulicy Prochowej i Batalionów Chłopskich, na terenie byłego dworca PKS, w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego już obiektu firmy NETTO. Obiekt będzie miał 5 tys. mkw. powierzchni handlowej. Planowane rozpoczęcie inwestycji to połowa 2012 roku.

Poza tym projektem spółka BIK SA chce w tym roku nabyć jeszcze 2-3 lokalizacje pod realizację podobnych obiektów handlowych na terenie Polski środkowej i południowej.

Firma Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. z siedzibą w Krakowie została założona w 1996 roku. Od 2000 roku funkcjonuje na rynku nieruchomości komercyjnych jako deweloper, specjalizując się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. Począwszy od 2010 roku spółka w ramach ekspansji rozpoczęła zdobywanie kolejnych rynków komercyjnych inwestując w obiekty handlowe oraz medyczne. Spółka do tej pory zrealizowała inwestycje w następujących lokalizacjach: Kraków, Ożarów Mazowiecki, Pruszcz Gdański, Sosnowiec, Chorzów, Puławy. Nieruchomości, które tam powstały dysponują prawie 85 tys. mkw. powierzchni komercyjnej.