Centrum Janki

W Inowrocławiu powstaje największa galeria handlowa w regionie. Trzykondygnacyjny obiekt o powierzchni całkowitej ok. 56,6 tys mkw., w tym blisko 30 tys mkw. powierzchni usługowo – handlowej, zostanie wzniesiony na zbiegu ulic Wojska Polskiego i Piłsudskiego. Inwestorem jest bydgoska firma Aleksandra Trepki Nestor, aktywnie działająca na rynku deweloperskim od 1996 r.

Dotychczas inwestor przygotował realizacje kilku wielko-powierzchniowych obiektów handlowych dla takich operatorów jak Kaufland czy Jeronimo Martins w całej Polsce. Nestor może poszczycić się ponadto kompleksowym przygotowaniem budowy Galerii Solaris w Opolu dla Irlandzkiej Grupy Inwestycyjnej. W przygotowaniu są projekty kolejnych galerii handlowych w Słupsku i Grudziądzu.

Projekt galerii handlowej oparty na  nowoczesnych rozwiązaniach konstrukcyjnych i technicznych uwzględniających specyfikę Inowrocławia – miasta uzdrowiska  został przygotowany przez znaną pracownię projektową Tomasza Gwiazdowskiego. Jednym z pierwszych najemców, którzy podpisali umowę najmu jest operator kinowy Helios. Aktualnie trwają rozmowy z kolejnymi kluczowymi najemcami. W najbliższym czasie Inwestor planuje złożenie wniosku o pozwolenie na budowę.

Rozpoczęcie inwestycji w terenie planowane jest na I kwartał 2013 r., zaś otwarcie galerii na IV kwartał 2014 r. Komercjalizację i obsługę prawną projektu prowadzi Kancelaria Ochman Adwokaci i Radcowie Prawni z siedzibą w Warszawie.