Poznań City Center

W Białej Podlaskiej są dostępne dwa tereny inwestycyjne na których mogą powstać galerie handlowe powyżej 2 tys. mkw. Działka o powierzchni około 3 ha jest zlokalizowana pomiędzy ulicami Celników Polskich, a Północną, natomiast druga o powierzchni ponad 2 ha mieści się przy ul. Sobieskiego. Obydwa tereny są zamieszczone w obowiązujących planach zagospodarowania przestrzennego miasta.

Miasto wyznacza już kolejne obszary pod centra handlowe. Mamy już plan terenu przy ul. Witosa, który oddajemy do konsultacji społecznych –poinformowali redakcję Retailnet.pl przedstawiciele Wydziału Urbanistyki, Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Biała Podlaska.

Obecnie w Białej Podlaskiej powstaje Galeria Bialska. Projekt zlokalizowany jest na 10 ha działce przy ulic Sportowej i Łomaskiej, w odległości około pięciu minut od centrum miasta. Zasięg oddziaływania galerii to około 60 tys. mieszkańców Białej Podlaskiej oraz 120 tysięcy mieszkańców okolic, w zasięgu 45 minut jazdy samochodem. Galeria ma zostać otwarta najpóźniej w  grudniu 2013 roku. Inwestorem jest spółka celowa Zielona Galeria sp. z o.o.