Deichmann otworzył pierwszy e-sklep w Polsce

Spółka Adept Investment podpisała z austriacką firmą Real4You list intencyjny dotyczący budowy centrów handlowych w Polsce. Dotychczas fundusz ten realizował swoje projekty w sektorze nieruchomości komercyjnych m.in. w Austrii, Rumunii, Czechach i na Słowacji.

Uzgodnione ramy współpracy zakładają inwestycje w miastach od 20 tysięcy mieszkańców po duże aglomeracje. W zainteresowaniu stron jest budowa obiektów komercyjnych począwszy od osiedlowych sklepów pod duże galerie handlowe. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet.pl, priorytetem dla Adept Investment są inwestycje w miastach do 50 tys. mieszkańców i budowa w nich obiektów handlowych typu retail park. W związku z tym spółka w najbliższych miesiącach będzie intensywnie poszukiwać na rynku nieruchomości terenów inwestycyjnych analizując każdą możliwą lokalizację w kraju.

– Każdorazowo w ramach partnerstwa Adept Investment jest zobligowany przeanalizować potencjalny projekt i w pierwszej kolejności przedstawić go inwestorowi. Nałożona przez Real4You jednostronna wyłączność, zobowiązuje Adept Investment do pełnej lojalności wobec swojego partnera, ale jednocześnie nie zamyka inwestorowi możliwości współpracy z innymi podmiotami w naszym kraju.
Istotą tego rodzaju kontraktu, jak podkreślają przedstawiciele spółki, jest to, że nie każde działki są w zainteresowaniu Real4You – wymaga to często szerszej analizy – powiedział Michał Oziębała, Prezes Zarządu, Adept Investment Sp. z o.o.

Przedstawiciele Adept Investment Sp. z o. o. poinformowali, że mając już w swoim portfolio przygotowane projekty komercyjne m.in. w Łowiczu, Łasku, czy Radomsku, a także realizując cele jakie spółka postawiła na początku 2012 roku, są w pełni przygotowani do wypełnienia warunków partnerstwa. Dział ekspansji Adept Investment realizując projekty dla austriackiego partnera bierze na siebie odpowiedzialność realizacji procesu inwestycyjnego począwszy od analizy potencjalnych nieruchomości po uzyskanie pozwolenia na budowę. W ramach partnerstwa polska spółka może liczyć także na pełną obsługę dotyczącą komercjalizacji i projektowania wspólnie realizowanych obiektów.