Nowe marki w Gemini Park Tarnów

Urząd Miasta Piekary Śląskie dysponuje terenem o powierzchni 6 ha, przy ul. Solidarności na którym  może zostać wybudowana galeria handlowa. Działka jest zlokalizowana w samym centrum miasta, w pobliżu Wojewódzkiego Szpitala Chirurgicznego. W planie zagospodarowania przestrzennego nieruchomość przeznaczona jest pod budowę wielkopowierzchniowego obiektu handlowego. -W drugiej połowie roku zamierzamy wystawić nieruchomość na sprzedaż – poinformowali redakcję Retailnet.pl przedstawiciele Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Miasta Piekary.

W miejskim planie zagospodarowania przestrzennego widnieje druga działka o powierzchni 5 ha, także zlokalizowana przy ul. Solidarności. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet.pl w najbliższym czasie zapadnie decyzja czy teren będzie przeznaczony pod budowę centrum handlowego powyżej 2 tys. mkw.

W Piekarach Śląskich jeszcze nie wybudowano żadnej galerii handlowej,  ponieważ do tej pory nie było wyznaczonych terenów pod zabudowę wielopowierzchniową. W mieście znajdują się tylko mniejsze obiekty handlowe m.in. Kaufland i Lidll.  

Piekary Śląskie są położone w województwie śląskim. Miasto zajmuje obszar około 40 kilometrów kwadratowych i liczy 58 tys. mieszkańców.