Złote Tarasy

Rada Nadzorcza Sfinks Polska SA powołała Sławomira Pawłowskiego na funkcję wiceprezesa zarządu spółki. Zastąpi on na tym stanowisku Jacka Woźniewicza, który złożył rezygnację, o czym spółka poinformowała wcześniej. Powodem rezygnacji były względy osobiste i konieczność powrotu do rodzinnego miasta.

Sławomir Pawłowski w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych pracował w Centrali Przedsiębiorstwa Zaopatrzenia i Transportu Miejskiej Gospodarki Mieszkaniowej m. in. na stanowisku Dyrektora ds. Technicznych i Dyrektora ds. Eksploatacji. W latach 1995 – 1997 był dyrektorem ds. rozwoju w Dominet S.A., a od roku 1997 do 2008 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu w tej spółce. Dodatkowo Sławomir Pawłowski posiada doświadczenie w branży sportowej. Między innymi pełnił funkcję dyrektora ds. sportu w MAWI Sp. z o.o.

Sfinks Polska zarządza obecnie 115 restauracjami, w tym siecią 97 restauracji Sphinx (segment casual dining) zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, 9 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 9 restauracjami WOOK (segment casual dining). Na pierwsze półrocze 2012 r. Sfinks zaplanował co najmniej 7 nowych otwarć restauracji, które będą działały na zasadzie franczyzy. Pierwsza z nich została uruchomiona już w Galerii Łódzkiej.

Obecnie tylko 16 proc. lokali to restauracje własne Sfinksa, pozostałe 54 proc. stanowią lokale franczyzowe, a 30 proc. restauracji jest prowadzonych w modelu operatorskim.