Spółka posiada m.in. sieć restauracji Sphinx

Marka odzieżowa Solar w 2012 planuje otworzyć trzy sklepy w galeriach handlowych zlokalizowanych w głównych miastach Polski. –  Już 11 maja uruchomimy sklep o powierzchni 123 mkw. w galerii Sky Tower we Wrocławiu, a 15 maja w Korona Kielce. Dla tego salonu wynajęliśmy lokal o powierzchni 127 mkw. Natomiast w październiku otworzymy sklep w Gliwice Europa Centralna o powierzchni 150 mkw.  – powiedział w rozmowie z redakcją Retailnet.pl Tomasz Sudoł, dyrektor ds. sieci sprzedaży Solar Company S.A.  

– Cały czas konsekwentnie analizujemy pojawiające się miejsca ewentualnego lokowania swoich sklepów. Ponadto stale weryfikujemy  aranżację naszych sklepów i jeśli tylko pojawiają się ciekawe pomysły i możliwości, wtedy wdrażamy je do naszej sieci. – dodał Tomasz Sudoł

Spółka Solar Company działa od 1989 roku. Firma jest właścicielem marki Solar skierowanej do kobiet. Grupa rozwija sieć sprzedaży zarówno w Polsce jak i za granicą. Obecnie sieć ma łącznie 234 placówki. W Polsce pod szyldem marki działa 196 punktów handlowych, w tym 72 sklepów własnych, osiem sklepów franczyzowych oraz 116 sklepów partnerskich. Średnia powierzchnia sklepu to ok 129 mkw. Marka posiada także swoje sklepy w Wielkiej Brytanii, Szkocji, Rosji, na Ukrainie oraz na Słowacji, Litwie i Białorusi.