Trwają rozmowy z potencjalnymi generalnymi wykonawcami

Będziemy szukać nowych aktywów na rynku polskim. Nie wykluczamy w przyszłości zarówno zakupu kolejnych centrów handlowych jak i realizacji własnych inwestycji w nieruchomości komercyjne. Uważnie badamy procesy zachodzące na rynku retail i patrzymy na to, co robi konkurencja – informuje Krzysztof Bocianowski, Head of Asset Management firmy CBRE Global Investors w Polsce.

– W najbliższym czasie skupimy się jednak na nieruchomościach, którymi już zarządzamy. Priorytetem dla nas jest przede wszystkim rozbudowa Centrum Handlowego „Ogrody” w Elblągu” i CH Sarni Stok w Bielsku-Białej – dodaje Krzysztof Bocianowski. Przypomnijmy, że rozbudowa „ogrodów”, będąca odpowiedzią inwestora na oczekiwania klientów, rozpocznie się w III kwartale 2012 roku, a jej zakończenie planowane jest na przełom 2013 i 2014 roku.

Spółka CBRE Global Investors to jedna z wiodących na świecie firm zajmujących się zarządzaniem funduszami nieruchomości. CBRE Global Investors zatrudnia obecnie ponad 1100 pracowników w 22 krajach, obsługując ponad 600 klientów instytucjonalnych na całym świecie i oferując szeroki zakres programów inwestycyjnych w nieruchomości.

CBRE Global Investors zarządza na całym świecie aktywami o wartości 94,8 miliardów dolarów, podczas gdy CBRE Global Investors EMEA posiada aktywa w zarządzaniu dla swoich klientów o wartości 28,9 miliardów euro. CBRE Global Investors CEE zarządza obecnie aktywami o wartości 1,8 miliarda euro, z czego 1 miliard to inwestycje w Polsce. W Polsce, CBRE Global Investors zarządza ośmioma nieruchomościami należącymi do funduszy PFCE i PFCEE są to m.in.: Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu, Centrum Handlowe Sarni Stok w Bielsku Białej, Centrum Handlowe King Cross Praga, Domy Towarowe Wars Sawa Junior, Złote Tarasy w Warszawie.