Krysztof Bocianowski, Head of Asset Management, CBRE GI Poland

Urząd Miejski w Nysie poszukuje inwestora na działkę o powierzchni 4 ha na której może powstać galeria handlowa o powierzchni powyżej 2 tys. mkw. Teren jest położony przy ul. Wojska Polskiego i sąsiaduje z marketem budowlanym Castorama. Działka jest zatwierdzona w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. – Obecnie są podejmowane decyzje, kiedy zostanie wystawiona działka na sprzedaż. Więcej informacji będziemy mogli udzielić pod koniec kwietnia 2012 – poinformowali redakcje Retailnet.pl przedstawiciele wydziału zamówień publicznych Urzędu Miejskiego w Nysie.

W planach studium wykonalności miasta jest jeszcze jeden teren na którym będzie mógł powstać obiekt wieloopowierzchniowy powyżej 2 tys. mkw.  Niestety przedstawiciele urzędu miejskiego nie mogli podać powierzchni terenu i kiedy zostanie uchwalony w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Obszar pod centrum handlowe zostali zlokalizowany poza miastem w kierunku Otmuchowa, przy drodze krajowej nr 46.

Miasto Nysa jest położone w województwie opolskim na granicy Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej, przepływa przez nie rzeka Nysa Kłodzka. Miast zajmuje powierzchnię około 28 kilometrów kwadratowych i liczy ponad 46 tys. mieszkańców.