Reporter Young prezentuje nowe salony

Zbliża się okres pełen wyzwań i biznesowej rywalizacji. Z pewnością zmusi to rynek do większej kreatywności. Również Echo Investment nie zamierza zwalniać. Obserwujemy uważnie rynek. Wiemy dokładnie, jakie inwestycje będziemy realizować w najbliższych latach. Grafik jest napięty, ale o to przecież w prawdziwym biznesie chodzi – informuje Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych – Zagranica spółki Echo Investment w wywiadzie dla Shopping Center Poland.

– Przyglądamy się rynkom dojrzałym i dużym polskim miastom. Planujemy otwarcia sześciu centrów handlowych, w tym dwóch poza granicami naszego kraju – dodaje Marcin Materny.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że sytuacja na rynku staje się coraz bardziej złożona. Wymaga to dużo większego wysiłku ze strony deweloperów. Główne trudności to trudniejsze uzyskiwanie kredytowania inwestycji, rosnące nasycenie rynku, rosnące znaczenie e-commerce i słabnąca siła nabywcza. Jednak Echo Investment to doświadczony deweloper, mający na koncie już 20 zrealizowanych i znakomicie funkcjonujących centrów handlowych. Jesteśmy świadomi zachodzących na rynku zmian i odpowiednio się do nich przygotowujemy, tak by nic nas nie zaskoczyło – podsumowuje dyrektor Działu Centrów Handlowych – Zagranica spółki Echo Investment.