Coraz bliżej otwarcia Galerii Bawełnianka

Wśród firm, które podpisały umowy najmu z firmą Libra Project, odpowiedzialną za komercjalizację galerii, jest kilkadziesiąt podmiotów zarejestrowanych w Kielcach. Poza osobami, które działać będą na zasadzie franczyzy, czyli prowadzenia lokalu pod znaną marką, są również i tacy najemcy, którzy prowadzić będą tutaj interesy autorskie.

Przykładem takiego najemcy jest firma Faun Zoo, czyli innowacyjny sklep zoologiczny. Mieszkańcy Kielc znają już tę nazwę, ponieważ od dwóch lat sklep funkcjonował przy Alei Solidarności. Właściciel firmy zdecydował się jednak na zmianę lokalizacji. – Podjęliśmy decyzję o wejściu do Galerii Korona Kielce, ponieważ obiekt ten umożliwi nam zrealizowanie naszych ambitnych planów. Dotychczas dysponowaliśmy lokalem o powierzchni około 30 metrów kwadratowych. Okazało się, że nie jest to powierzchnia wystarczająca do prowadzania przez nas szerokiej, ciągle powiększającej się działalności. W ciągu kilkudziesięciu miesięcy rozwinęliśmy naszą ofertę i w tej chwili mogę powiedzieć, że w promieniu 200 kilometrów nie będziemy mieli żadnej merytorycznej konkurencji. Dla nas zoologia to pasja, której efektem jest praca trzech pokoleń rodziny nad rozwojem firmy – mówi Bartosz Chmielewski właściciel firmy. Faun Zoo znajdzie się na poziomie -1 Galerii Korona Kielce. Powierzchnia całkowita lokalu wyniesie blisko dziesięciokrotnie więcej od dotychczasowego, łącznie 220 metrów kwadratowych. Jak wyjaśnia Bartosz Chmielewski, Faun Zoo to nie będzie tylko sklep, lokal określić należy raczej jako mix sklepu zoologicznego z prawdziwym zoo. Każdy odwiedzający spotka się tutaj ze sprzedawcą, który jednocześnie pełnił będzie rolę przewodnika, omawiając zastałe na miejscu okazy. W ofercie znajdzie się ponad 1000 różnych gatunków zwierząt.

Drugim najemcą, który w Galerii Korona Kielce otworzy swój autorski sklep będzie Esposa, w którym klientki będą mogły zakupić najwyższej jakości bieliznę. Będzie to pierwsza działalności właściciela. – Od roku zastanawiałam się nad otworzeniem sklepu w galerii handlowej, jednak dopiero Galeria Korona Kielce przekonała mnie do tego kroku. Uważam, że mieszkańcy będą tę galerię odwiedzać bardzo często, m.in. dlatego, że sprzyja temu doskonała komunikacja. Spodziewam się, że dużą grupę odwiedzających stanowić będą piesi, których od rynku dzielić będzie zaledwie kilkaset metrów. I właśnie z myślą o nich zdecydowałam się na otwarcie punktu z markową bielizną – informuje Elżbieta Salwierak, właścicielka. Esposa, bo taką nazwę nosić będzie sklep, znajdzie się na poziomie -1. Lokal umiejscowiony jest w głównym pasażu Galerii Korona Kielce. – Myślę, że dzięki temu i przede wszystkim dzięki najlepszej w mieście lokalizacji galerii, mam szansę odnieść biznesowy sukces – dodaje Elżbieta Salwierak, mieszkanka Kielc, która jeszcze w tym półroczu rozpocznie swoją działalność w Galerii Korona Kielce.