Galeria Miejska częścią Placu Unii Lubelskiej

– Nasza Galeria Korona Kielce jest jedynym śródmiejskim obiektem tego typu w mieście. Ze względu na swoją lokalizację postawiliśmy mocny nacisk na architekturę zewnętrzną budowli i jej wewnętrzną funkcję użytkową. Poza największą w regionie ofertą handlową, gastronomiczną, sportową i kulturalną, przygotowaliśmy w centrum Galerii Korona Kielce specjalne miejsce, w którym odbywać będą się imprezy rozrywkowe. Mamy zagwarantowane zaplecze pod koncerty, wystawy, czy duże show i z pewnością będziemy chcieli zaprezentować nasze możliwości w tym temacie. Co dokładnie planujemy, tego jeszcze nie zdradzimy – informuje Izabela Ironmonger, manager ds. marketingu Galerii Korona Kielce.   Otwarcie Galerii zaplanowano  16 maja 2012.

Na kilka tygodni przed otwarciem inwestycja realizowana w Kielcach przez spółkę Church Land Development jest skomercjalizowana w 94 proc. W Galerii Korona Kielce swoje pierwsze w regionie butiki otworzą m.in. takie marki jak: Pandora, Caterina, Palmers, Tommy Hilfiger, Pepe Jeans, Sesst, Marco Aldany, Denny Rose, Antre, Ette Lou, Bugatti, Stefanel czy Bagatt.

Po raz pierwszy w regionie pojawi się także operator sieciowy fitness Pure Health & Fitness. Firma otworzy pierwszy w okolicy fitness w formacie Platinum – z basenem i zespołem saun. Najemcami obiektu zostali także pierwszy klub squash z pięcioma kortami, salon Intersport, pierwsze Multikino z dziewięcioma salami, a ponadto Smyk Megastore, Grupa Inditex. Operatorem spożywczym zostanie Piotr i Paweł.

Budowa Galerii Korona Kielce rozpoczęła się latem 2010 roku. Łączna wartość inwestycji określana jest na 100 mln euro. Dodatkowo inwestor przekazał na rzecz miejskiego samorządu kwotę 10 mln złotych z przeznaczeniem na poprawę infrastruktury drogowej wokół obiektu. Powierzchnia całkowita galerii to 93 tysiące metrów kwadratowych. Na blisko 37 tysiącach metrów kwadratowych powstanie ok. 160 lokali handlowo – usługowych. Za kwestię komercjalizacji galerii odpowiada firma Libra Project.