Carte d’Or Cafe rozwija koncept sprzedaży

Szwedzka sieć multimarketów Jula jest w fazie intensywnego rozwoju. Najbliższe uruchomienie marketu nastąpi 16 marca 2012 roku w Łodzi, a w następnych miesiącach planowane są kolejne otwarcia. – W kwietniu zostanie oddany do użytku sklep sieci Jula w Lublinie, a najprawdopodobniej w maju nastąpi otwarcie w CH Jantar w Słupsku – informuje Anna Dylińska, przedstawicielka sieci Jula w Polsce. Kolejny sklep zostanie uruchomiony jesienią tego roku w Gdańsku.

– Wybierając kolejne lokalizacje naszych sklepów, bardzo szczegółowo analizujemy rynek na który wchodzimy – ocenia Daniel Adamiuk, Country Manager JULA. Szwedzka sieć rozpoczęła działalność na polskim rynku w listopadzie 2011 roku. Obecnie w Polsce funkcjonują 3 placówki – w Parku Handlowym Janki k/Warszawy, warszawskim Parku Handlowym Targówek oraz we Wrocławiu (Park Handlowy Bielany). Na zakończenie tego roku JULA spodziewa się dysponować ok. dziewięcioma obiektami handlowymi. Docelowo w Polsce ma powstać około 40 multimarketów.

Jula to szwedzka sieć multimarketów, w której zaopatrują się przede wszystkim osoby aktywnie zajmujące się majsterkowaniem. Marka wywodzi się ze Szwecji, gdzie posiada ponad 30 sklepów. Sieć obecna jest ponadto na rynku norweskim, gdzie działa kilkanaście multimarketów. Sklepy oferują artykuły do renowacji m.in.: domu, ogrodu czy garażu. Ponadto w asortymencie są produkty RTV i AGD, odzież robocza oraz akcesoria dla hobbystów. Właścielem sieci Jula w Polsce jest Jula Poland sp. z o.o. należąca do Jula Europe AB.