Docelowo w Polsce ma być 40 sklepów tej sieci

Na terenie Zawiercia jest działka o powierzchni 2 ha, na której może powstać obiekt handlowy o powierzchni  powyżej 2 tys. mkw. Działka jest zlokalizowana przy ul. Wojska Polskiego. W pobliżu ma już powstać centrum handlowe, którego inwestorem jest firma Central Developments. Teren jest zatwierdzony w miejskich planach zagospodarowania przestrzennego.

– Przy ul. Wojska Polskiego znajduje się więcej obszarów na których można wybudować centrum handlowe. Jednak są to mniejsze działki w posiadaniu prywatnych osób – poinformowali redakcję Retailnet.pl przedstawiciele wydziału zagospodarowania przestrzennego w Urzędzie Miejskim w Zawierciu. Niestety nie wiadomo czy działki mogą być łączone.

Jak już informowaliśmy przy ul. Wojska Polskiego będzie wybudowana galeria handlowa przez firmę Central Developments. Inwestor cały czas czeka na decyzję o pozwoleniu na budowę. Jednym z największych najemców galerii będzie hipermarket Tesco Express. 

Zawiercie położone jest obok środkowej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, w województwie śląskim. Miasto o powierzchni 85,3 kilometrów kwadratowych i liczące ponad 51 tys. mieszkańców.  Zawiercie jest dużym ośrodkiem przemysłu metalurgicznego i metalowego. Na terenie miasta znajduje się huta CMC Zawiercie SA.