Pepco planuje intensywny rozwój sieci salonów

LPP SA miała świetne wyniki finansowe za 2011 rok – udało się jej osiągnąć historyczny zysk netto na poziomie 268 mln zł. Podczas pierwszych dwóch miesięcy tego roku spółka także notuje wzrosty. Myślę jednak, że na koniec roku można oczekiwać kilkuprocentowego spadku zysku. Kluczowy jednak będzie 2013 rok. Zysk spółki za ten okres może wynieść ponad 300 mln zł, czyli najwięcej wśród spółek z branży handlu detalicznego notowanych na GPW – prognozuje Kamil Szlaga, analityk KBC Securities.

– Akcje Spółki dały dobrze zarobić. Od momentu ogłoszenia bardzo dobrych wyników finansowych za 2011 rok jej akcje wzrosły o około 25 procent. Trudno się temu dziwić, gdyż rynek nie oczekiwał, że Grupa odnotuje tak wysoki zysk. Poza tym rynek bardzo pozytywnie odebrał informacje o planach dalszego rozwoju spółki, zakładających dużo wyższy od oczekiwanego wzrost powierzchni netto swoich sklepów (21 proc. w 2012 roku przyp. red.) – dodaje Kamil Szlaga.

LPP S.A. jest polską firmą, która zajmuje się projektowaniem i dystrybucją odzieży. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2001 roku. Główna siedziba spółki mieści się w Gdańsku, gdzie znajduje się również całe zaplecze projektowe marek Reserved, Cropp i Esotiq. Działy tworzące marki House i Mohito zlokalizowane są w Krakowie.