Jolanta Matyńska-Kalata, Marketing Manager, Neinver Asset Management

Bawełnianka ma powierzchnię najmu 23 tys. mkw. z czego około 11 tys. mkw jest skomercjalizowana.  W gronie najemców galerii handlowo-rozrywkowej Bawełnianka znajdują się już kino Cinema3D, klub Condizione Health&Fitness, CCC, drogeria Rossmann, sklep jubilerski Apart, operator spożywczy MarcPol, Media Expert, Delta Sport, Pizzerię Siciliano, Restaurację 3 Razy Naj, Broaser Chicken oraz Efez – Döner Kebab. – Obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy i negocjacje z najemcami z różnych branż, którzy mogą niebawem zasilić grono najemców galerii – dodała Magdalena Majcherska.

Właściciel powstającej w Bełchatowie Galerii Bawełnianka jest w trakcie zmiany agenta, który będzie odpowiedzialny za kontynuację procesu komercjalizacji – poinformowała redakcję Retailnet.pl Magdalena Majcherska z biura prasowego galerii.

Galeria Bawełnianka jest zlokalizowana pomiędzy ulicami: Sienkiewicza, Krótką, Bawełnianą i Pabianicką, w miejscu dawnych Zakładów Przemysłu Bawełnianego. Planowany termin oddania obiektu do użytku to druga połowa 2012 roku. Koszt inwestycji wynosi ponad 105 mln zł brutto i jest finansowany przez Bank Polskiej Spółdzielczości SA. Właścicielem obiektu jest Galeria Bawełnianka sp. z o.o.