W Galerii Bawełnianka skomercjalizowno okolo 11 tys. mkw.

Zostały już rozpoczęte prace rozbiórkowe hal usytuowanych w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz na terenie, gdzie ma powstać centrum wielofunkcyjne Hevelius o powierzchni handlowej wynoszącej prawie 30 tys. metrów kwadratowych. Wystartowaliśmy już z procesem komercjalizacji obiektu – informuje Michał Rułka, Project Manager Centrum Hevelius Sp. z o.o. S.K.A., spółki celowej powołanej przez inwestora, firmę PB Górski Sp.z o.o. do realizacji tego zadania.

Na początku 2012 roku radni miasta Gdańsk uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla dzielnicy Wrzeszcz, w którym zezwolono na tę inwestycję. Uchwalony MPZP umożliwia także rozbudowę położonej w pobliżu Galerii Bałtyckiej. Inwestor jeszcze przed uchwaleniem MPZP dla Wrzeszcza zapowiadał, że jeśli w styczniu br. radni uchwalą plan, to najdalej w kwietniu złożony zostanie wniosek o pozwolenie na budowę. Na czerwiec tego roku planowane jest natomiast rozpoczęcie prac budowlanych.

Centrum Hevelius będzie pierwszym Centrum wielofunkcyjnym w Trójmieście. Poza pasażem handlowym znajdować się tu będą również: hotel ze 120 pokojami, centrum odnowy biologicznej, kino, fitness, kinder park, powierzchnie biurowe i poczta. Kompleks powstanie pomiędzy ul. Kilińskiego, a torami kolejowymi.