CH Klif w Gdyni

15 marca 2012 roku został uruchomiony polski e-sklep marki Massimo Dutti. Produkty w internecie będą miały takie same ceny jak te w sieci sklepów. Marka należy do Inditexu – jednej z największych grup w branży odzieżowej na świecie. Przypomnijmy, że sklepy online w Polsce ma także pięć innych marek należących do Grupy: Zara, Zara Home, Pull&Bear, Bershka i Stradivarius.

Dotychczas sprzedaż internetowa Massimo Dutti odbywała się w: Austrii, Danii, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Monako, Holandii, Norwegii, Irlandii, Szwecji, Szwajcarii, Luksemburgu, Belgii, Grecji oraz Wielkiej Brytanii. Obecnie w Polsce funkcjonuje 16 sklepów tradycyjnych funkcjonujących pod szyldem Massimo Dutti, a na świecie –ponad 560.

Inditex, który jest właścicielem tej marki, jest firmą odzieżową pochodzącą z Hiszpanii. Jej założycielem jest Amancio Ortega, uznawany za najbogatszego człowieka w swoim kraju. Grupa posiada obecnie sieci odzieżowe ośmiu marek: Zara, Zara Home, Pull&Bear, Stradivarius, Bershka, Massimo Dutti, Oysho, Uterqüe. Inditex tylko ma w Polsce 167 sklepów (w 2011 roku przybyło 50). Działają pod markami Zara, Stradivarius, Bershka, Pull & Bear, Massimo Dutti, Zara Home i Oysho. Na świecie grupa ma 5402 sklepy w 78 krajach. Jej założycielem firmy Inditex jest Amancio.