Nowe salony Mohito

Władze miasta Wrocław szukają chętnych na teren o powierzchni 6,8 ha na którym ma powstać wielofunkcyjny obiekt handlowy. Działka na której zagospodarowanie miał pomysł WKS Śląsk Wrocław należący do milionera Zygmunta Solorza-Żaka znajduje się w sąsiedztwie stadionu na Pilczycach. Obszar, po wycofaniu się władz WKS wrócił w ręce miasta, które postanowiło jesienią tego roku zorganizować przetarg, a wcześniej zaprezentować projekt podczas targów nieruchomości w Cannes.

– Ta działka prezentowana była po raz pierwszy. Nie da się ukryć, że wzbudziła dość duże zainteresowanie, szczególnie gigantów z branży obrotu nieruchomościami i inwestycji wielkopowierzchniowych. Zainteresowanie wewnątrzkrajowe i to z jakim mieliśmy do czynienia w Cannes pozwala z dużym optymizmem myśleć o jesiennym przetargu – poinformował redakcję Retailnet.pl Paweł Czuma, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej, Urząd Miejski Wrocław.

Przypomnijmy, działkę dzierżawił WKS Śląsk Wrocław należący do milionera Zygmunta Solorza-Żaka, który miał na niej wybudować galerię handlową o powierzchni najmu około 60 tys. mkw. Zakładano, że w obiekcie znajdzie się hipermarket oraz 150 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Na terenie kompleksu zaplanowano także powstanie salonów fitness & spa, toru bowlingowego oraz centrum rozrywki z wielosalowym kinem. Projekt nie został jednak zrealizowany. Grunt wrócił do dyspozycji miasta. Jest to teren przeznaczony wyłącznie pod budowę centrum handlowego. Władze miasta poszukują inwestora, który wybuduje kompleks handlowy, ale cena gruntu nie jest jeszcze znana.