Wiecej nieruchomości handlowych do wyceny

W połowie marca 2012 rozpoczęły się wyburzenia ok. 40 obiektów na terenie tzw. Wolnych Torów– poinformował redakcję Retailnet.pl Przemysław Terlecki, reprezentujący spółkę TriGranit. -Jest to porządkowanie terenu pod planowaną budowę nowego układu komunikacyjno-drogowego związanego z budową Poznań City Center. Wyburzenia i porządkowanie terenu mają potrwać do końca kwietnia. Początek budowy nowego skrzyżowania, przystanku tramwajowego, przejścia podziemnego, dróg i ronda bezpośrednio przy Poznań City Center rozpocznie się pod koniec tego roku

Jak dowiedziała się redakcja, na peronach rozpoczął się montaż wind i schodów ruchomych, którymi pasażerowie będę mogli dostać się bezpośrednio do hali głównej nowego dworca. Dobiegają też końca prace związane z przeszkleniem charakterystycznej, ażurowej, stalowej konstrukcji dachu, ważącej blisko 300 ton. Wewnątrz budynku prowadzone są prace murarskie i posadzkarskie. Na ukończeniu jest budowa kas biletowych, pomieszczeń biurowych i tych przeznaczonych pod działalność komercyjną – handel i gastronomię. Równolegle z pracami budowlanymi prowadzony jest proces komercjalizacji centrum komunikacyjno-handlowego Poznań City Center. Do tej pory, w formie podpisanych umów (33 proc.) bądź listów intencyjnych udało się zakontraktować ok. 70 proc. powierzchni handlowej. Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowane jest w maju 2012.

Zintegrowane centrum komunikacyjne jest realizowane wspólnie przez PKP S.A. oraz węgierską spółkę TriGranit Development Corporation sp. z o.o. Jej wartość to około 160 mln euro. Oprócz dworca o nazwie Poznań Główny, obiektów biurowych oraz parkingów powstanie także galeria Poznań City Center, która docelowo będzie miała powierzchnię 60 tysięcy metrów kwadratowych. Całość inwestycji będzie ukończona w 2013 roku.