Warszawa Factory Ursus

Organic Farma Zdrowia S.A. osiągnęła w lutym 2012 roku 3,183 mln złotych ze sprzedaży, co stanowi 31 proc. wzrostu w stosunku do sprzedaży w analogicznym okresie roku poprzedniego. Jest to nowy rekord miesięcznej sprzedaży spółki. Także w lutym zarząd spółki podpisał umowę najmu lokalu dla delikatesów sieci Organic Farma Zdrowia w budowanym Centrum Handlowym Łacina w Poznaniu, którego otwarcie planowane jest w 2014 roku.

O planach rozwoju sieci samoobsługowych delikatesów z ekologiczną żywnością wspominaliśmy na początku roku. Wówczas Bohdan Juchniewicz, przedstawiciel właściciela sieci zapowiedział, że w 2012 roku powstaną 2 -3 nowe lokalizacje, nie ujawniano jednak, gdzie sklepy zostaną otwarte. Jednocześnie w tym roku zostaną zamknięte trzy nierentowne sklepy.

Spółka posiada delikatesy działające na terenie całej Polski oraz prowadzi sprzedaż internetową (www.ekosfera24.pl). Obecnie sieć liczy 21 sklepów – są one zlokalizowane w galeriach i przy ulicach handlowych w Polsce. Spółka chce konsolidować rynek ekologicznych i prozdrowotnych produktów spożywczych, a także rozwijać działalność dystrybucyjną obok detalicznej. Firma zadebiutowała w 2008 roku w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect.