Rewitalizacja ArtNorblin zakłada zachowanie 11 budynków

Zarząd spółki Arkady poinformował, że znalazł partnera do realizacji wielofunkcyjnego kompleksu, który ma powstać w centrum Lublina. Alchemia o 24,7 tys. mkw. powierzchni najmu ma zostać zbudowana w partnerstwie z firmą Rank Progress.

Cieszymy się, że firma Rank Progress chce zostać partnerem naszego projektu, rozmowy są bliskie finalizacji – potwierdza Andrzej Wilczewski, prezes Zarządu
Arkady Sp. z o.o.

 

Niezależnie od negocjacji z firmą Rank Progress, inwestor Alchemii przygotowuje się do odkupienia
od miasta udziałów w nieruchomości przy Olejnej 8 i przekazania gminie swojej nieruchomości przy
ul. Łęczyńskiej 56. Inwestor zadeklarował chęć nabycia tych udziałów, gdyż jest to niezbędne
do uzyskania pozwolenia na budowę staromiejskiej części Alchemii. Kamienica przy Olejnej 8 jest również istotna z tego względu, że pod nią planowane jest przejście podziemne łączące część śródmiejską i staromiejską kompleksu.

– W terminie wskazanym przez miasto podpiszemy akt notarialny . Kolejnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę staromiejskiej części kompleksu Alchemia – dodaje Andrzej Wilczewski.

Alchemia to kompleks handlowo-parkingowy, który będzie realizowany przez Arkady Sp. z o.o.
w ścisłym centrum Lublina. Obiekt będzie składał się z dwóch części: śródmiejskiej (pomiędzy ulicami: Świętoduską, Lubartowską i Bajkowskiego) i staromiejskiej (w kwartale ulic Bramowa-Olejna-Szambelańska). W skład pierwszej z nich wchodzi podziemny parking na prawie 1000 miejsc postojowych oraz sklepy i gastronomia. W części staromiejskiej znajdą się punkty handlowe
i usługowe. Obie części ma połączyć przejście podziemne pod ulicą Lubartowską. W Alchemii powierzchnia najmu zajmie ponad 24 tys. mkw.