do końca 2013 ma powstać 280 takich placówek

-Plaza Centers sprzedała wprawdzie większość zrealizowanych inwestycji jednak  obecnie, ze względu na uwarunkowania rynkowe,  pozostanie właścicielem głównych centrów handlowych posiadanych w portfelu- zapowiada prezes firmy Ran Shtarkman. Jak podkreślił w komentarzu do rocznego raportu firmy: sprzedaż aktwów bedzie rozważana dopiero gdy ceny uwzglednią ich obecny i przyszły potencjał.

Prezes Shtarkman poinformowal, że Plaza Centers będzie  realizować program budowy centrów handlowych w Polsce i w Indiach- na rynkach o najwyższym popycie detalicznym. -Do aktywnych  działań skłania nas dobra kondycja najemców w tych regionach. Szczególnie w Polsce, gdzie wysokiej klasy projekty handlowo-rozrywkowe przyciągają wielu międzynarodowych najemców. Poszukują oni obiektow w dobrych lokalizacjach, budowanych w zachodnim stylu.

Znacznie gorzej- jak podkreśla prezes Plaza Centers- wygląda sytuacja na takich rynkach  jak bułgarski czy rumuński, gdzie w wynikach za 2011 r. spółka musiała dokonać odpisów z tytułu utraty wartości.